Liverpool şi PSG s-au calificat în sferturile Champions League. Barcelona a fost eliminată

0 Shares

Aseară s-au jucat primele meciuri din returul optimilor, iar Barcelona a avut de întors un scor 4-1 în faţa celor de la PSG.

În cele din urmă scorul de a seară a fost de 1-1, iar PSG s-a calificat mai departe în sferturi, în timp ce Barcelona a fost eliminată din competiţie.

Scorul a fost deschis de Mbape, care a marcat pentru PSG în minutul 30. Messi a restabilit egalitatea în minutul 37.

Barcelona putea intra în avantaj în repriza a doua, însă Messi a ratat un penalty în minutul 45+3.

În celălalt meci al serii, Liverpool a învins Leipzig cu acelaşi scor ca în tur, 2-0, şi s-a calificat în sferturile Champions League.

Golurile au fost marcate de Salah şi Mane, în minutele 71 şi 74.